SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

 • Bir web sitesinde sayfa içerisine girilen anahtar kelimeler ile daha kolay tarama yapmasını kolaylaştıran uygulamalar bütünüdür. Search Engine Optimization baş harflerinden oluşmuştur (SEO). Türkçede Arama Motoru Optimizasyonu olarak geçer. SEO web sitesini arama motorlarına daha uygun hale getirmek için HTML kodunu ve içeriğini düzenlemek amacıyla alaka düzeyine göre üst sıralarda gözükmenizi sağlar.

  Arama motorları web sitenize yerleştirdiğiniz HTML kodu tarayarak elde etiği bilgiler ile dizin oluşturur. Web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında nezaman ve nerede görüntüleneceğini belirlemek amacıyla web sitesi içeriğini analiz eder. Sayfa içeriği kısa, açıklayıcı ve çarpıcı kelimeler olmalı, olabildiğince siteye ait anahtar kelimeler içermelidir.

   

  SEO Neden Önemlidir?

  Web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında daha yukarılarda listelenmenizi ve daha fazla trafik almanızı sağlar.

  Kaliteli trafik, artan gelir ve daha fazla görünülürlük anlamına gelir. Bunun sonucunda arama motoru trafiği bir işletmenin başarılı ya da başarısız olmasına neden olabilir.

  SEO'nun hedefi, web sayfanızı arama sonuç sayfasının en üstünde listeletmektir. Arama motoru sıralamanızı yükseltmek kolay bir iş değildir. Çok fazla zaman ve sürekli uğraşı gerekmektedir.

  Süreç boyunca size yardımcı olmak için bizimle iletişime geçin.

 • 05/08/2019

SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

İletişime Geç!n